Поради початківцям мисливцям - екіпірування
Якщо людина вибрала полювання, як своє захоплююче заняття по життю, то початківець мисливець повинен почати опанування багатьма навичками і вміннями. Сюди входять елементи мисливської етики, способи і методи полювання. Зараз багато мисливців витрачають величезну кількість часу на вивчення вогнепальної зброї, яке беруть з собою на полювання. Це час також йде на вивчення звичок звірів, проте одночасно з цим вони забувають про способи екіпіровки. Слід зазначити, що від способу екіпіровки можуть залежати багато моментів у вигляді настрою і самопочуття мисливця, а також настрою звіра.
Наприклад, багато батьків одягають своїх дітей відповідно до майбутнього місця відвідування, і в залежності від сезону року, щоб їх чадо відчувало себе комфортно. Це також дасть можливість забезпечити безпеку дитини.
Іншими словами, коли збираєтеся на полювання, необхідно чітко уявляти, з якими видами навантажень можна зіткнутися. Варто звернути увагу на погодні умови в день проведення полювання, що дасть можливість заздалегідь підготуватися до негативних природних факторів у вигляді дощу і снігу. Піше полювання передбачає рух, тому мисливець буде грітися лише під час руху.
Пересуватися він зможе до моменту цілковитої втрати сил. Тому вирушаючи на полювання, варто взяти з собою гарячий напій і бутерброди.
Якщо ви прямуєте для організації засідки на звіра, що передбачає мінімальну кількість рухів, то екіпірування повинна бути оптимальною і теплою, тому варто врахувати, що в занадто громіздкому одязі незручно робити стрілянину, так як вона може сковувати рухи. Зараз споживчий ринок наповнений величезною видовою класифікацією спецодягу для проведення полювання. Вона проводиться з сучасних матеріалів, що мають величезну масу, однак за властивостями не поступається вовні і натуральному хутрові.
Якщо очікується погана погода, пов'язана з різними видами опадів, то на день проведення полювання краще підстрахуватися, і взяти додатковий комплект одягу, упакувавши його в поліетиленові пакети, щоб не намокнути. Змінні онучі і вовняні шкарпетки повинні постійно супроводжувати вас під час проведення полювання. Слід зазначити, що ще Суворов підтримував думку про те, що голова повинна міститися в холоді, шлунок у голоді, а ноги повинні знаходиться в постійному теплі.
Під час проведення полювання для голови краще підібрати головний убір у вигляді кашкети з довгим козирком, так як саме він насунений на очі, і може протидіяти зустрічному світлі, а також дає можливість здійснювати стрілянину, перебуваючи навпроти сонця. При виборі куртки варто враховувати, що вона повинна мати зелений відтінок, а ліва частина грудей повинна містити кілька осередків для патронів, що дасть можливість досить швидко перезарядити рушницю. В осінні періоди для полювання необхідне просторе напівпальто, яке зшите з допомогою тонкої і м'якої шкіри.
Варто сказати, що вимоги для наявності осередків на лівій стороні грудей залишаються в силі. Не варто соромитися старого і пошарпаного типу одягу, так як процес полювання не аналогічний показу моди або параду.
Головним атрибутом на полюванні є целофанова накидка, яка допоможе уникнути багатьох негативних моментів, а найголовніше різних простудних захворювань. Тому в мисливській торбі повинна обов'язково бути целофанова накидка, представлена у вигляді мішка від голови до колін.
З одного боку він розсічений зверху до низу. Цей розріз обшивається смужкою матерії, а посередині приладжуються кілька зав'язок. У згорнутому вигляді такий елемент не займе занадто багато вільного простору завдяки своїй функціональності і легкості. В процесі полювання може використовуватися м'який ремінь, чіпляється за кущі. Бувають такі життєві ситуації, коли необхідно звільнити кілька рук. В цьому випадку ремінь виступає певною знахідкою.
Також варто згадати ще один мисливський елемент у вигляді вибивача. Іноді при здійсненні пострілів в стовбурі застряє пиж, але буває, коли при пострілі відбувається надлом гільзи в місці зіткнення металевого обідка, що призводить до того, що закраїна гільзи проскакує за викидач, а сам стовбур можна закрити і відкрити. У таких варіантах варто скористатися шомполом, який досить рідко можна зустріти у мисливця.
Тому замість нього застосовується вибивачка. Це здійснюється шляхом обточування обідка гільзи 28 калібру, а саму гільзу необхідно наповнити дробом. Потім покласти гільзу на газову плиту. Після того, як розплавиться свинець, гільза стане набагато важче. Така вибивачка може кидатися в стовбур і вибивати застрянутий пиж або гільзу.
Варто пам'ятати, що процес полювання не є грою, так як тут немає другорядних речей, і навіть неухильне дотримання елементарних правил безпеки може призвести до настання негативних наслідків.